עוצמת הרכות עזרה לי לשחרר חסימה עמוקה מאוד של כעס ומרירות שבערו בי במשך שנים כלפי בתי החורגת. תודה.
מטופלת
הייתי חולה במחלת היאפים ומדוכאת מאוד. אני מרגישה שעוצמת הרכות נתנה לי חיים חדשים. חזרתי לעבודה ופתאום יש לי תקווה!
מטופלת
הרגשתי המון מתח בחודשים האחרונים. עכשיו אני מרגישה שהכול התנקז אל מחוץ לגופי. עוצמת הרכות עזרה לי להרגיש הרבה יותר חזקה.
מטופלת

על ד"ר טובי בראונינג

ד"ר טובי בראונינג, בעלת תואר N.D.D.O, למדה בלונדון אוסטיאופתיה (רפואת העצמות), קרניופתיה (רפואת הגולגולת), ונטורופתיה. בהמשך דרכה התמחתה בלימודי פסיכותרפיה הכוללים פסיכולוגיית התבנית (גשטאלט), תרפיית הפריימאל (Primal) ותרפיית הפוסטיוראל אינטגריישן (Postural Integration). ד"ר בראונינג צברה ניסיון מעשי רב בקליניקות שונות ברחבי העולם, והרצתה באירועים ובכנסים בינלאומיים.

על אף שד"ר בראונינג למדה, לימדה והתמחתה במגוון רחב של גישות טיפוליות, היא חשה שחסר משהו בסיסי בגישה הטיפולית המקובלת והחליטה לחקור את הדבר. מחקרה העלה שמערכת העצבים האנושית מגיבה בחיוב ובמהירות לתחושות של הנאה, תחושות אשר לא באו לידי ביטוי בשיטות אחרות. היא החלה לשלב בטיפול טכניקות היוצרות תחושות של רכות והנאה ופיתחה את עקרונות ה-Holistic Pulsing. הגישה החדשה הוכיחה את עצמה כמסייעת לטיפול בבעיות ואפשרה להסתכל על החיים מזווית חדשה ורעננה. ד"ר בראונינג נדהמה לראות את תוצאותיה הרפואיות של שיטת עוצמת הרכות וריפאה בעזרתה אנשים רבים.

לאחר שנות עבודה רבות בלונדון, עברה ד"ר בראונינג לטפל וללמד באוסטרליה ובניו-זילנד, שם כתבה ספר המציג את השיטה: Gentle Miracles – Holistic Pulsing. הספר תורגם לעברית על ידי הוצאת מודן וראה אור בארץ תחת השם "עוצמת הרכות" (הוא השם שנבחר לשיטה בישראל). בנוסף, היא החלה לפתח את שיטת הלימוד המעגלית הייחודית למרכז ואת ההוראה הרב שכבתית שמתבטאת בקבוצות תלמידים מכל השנים התומכות ומסייעות זו לזו.

ב-1999 שבה ד"ר בראונינג לישראל עם משפחתה ובחרה להקים כאן את מרכז "עוצמת הרכות" הבינלאומי. לאחר עבודה מאומצת תפס המרכז תאוצה וכיום הוא כולל את בית הספר של השיטה למטפלים ולמורים, קליניקות המאפשרות טיפולים בשיטה, סדנאות הכשרה לקהל הרחב לשימוש ביתי ומקצועי בשיטה, ושירות התנדבותי לקהילה. השירות ההתנדבותי ניתן, בין השאר, למגזרים נזקקים: נפגעי הלם וטרור, נוער במצוקה, גברים אלימים, נגמלי סמים, קשישים ולקויי למידה. ד"ר בראונינג ממשיכה להפיץ את בשורת "עוצמת הרכות" ומפקחת באופן צמוד על שיטות הטיפול והלימוד הייחודיות של המרכז.

ההסבר של ד"ר בראונינג להקמת המרכז העולמי של השיטה דווקא בישראל, מרגש במיוחד: "היכן בעולם כולו נזקקת יותר רכות מאשר כאן בארץ? היכן עוד יש מלחמות בתדירות שכזו, קונפליקטים פנימיים ואתגרים עצומים שכאלה? הפצעים הזועקים שַבוּ את לבי".

ד”ר בראונינג נפטרה בנסיבות טרגיות בשנת 2016.
טובי בראונינג השאירה אחריה מפעל חיים מפואר – בי"ס פעיל עם מאות תלמידים, וצוות מורים ומדריכים אשר הוכשרו למדו וטפלו במשך 2 עשורים לצדה. הם ממשיכים, חוקרים ומפתחים את שיטת עוצמת הרכות לטובת הדורות הבאים.

לצפייה בסרטונים נוספים עם ד"ר טובי בראונינג >

“מדוע בחרתם להיות מטפלים?”

אוגוסט 27th, 2017|0 Comments

"מדוע בחרתם להיות מטפלים?" נשאלנו בשיעור משותף, תלמידים צעירים ובוגרים של בית הספר להכשרת מטפלים ב"עוצמת הרכות" על ידי מורתנו מפתחת השיטה, ד"ר טובי בראונינג ז"ל. זה היה ממש באמצעו של דיון תוסס על [...]

לאבד או לשחרר שליטה?

יולי 11th, 2017|0 Comments

אז מתי השליטה התחילה לשלוט בנו? נולדנו חסרי אונים ותלויים בסביבה. תינוק שבא לעולם, מחובר להכל לא שולט בכלום, תינוק מתחיל ללא שליטה, ובמהלך ההתפתחות שלו הוא מתחיל לשלוט על הסוגרים לומד ללכת, לומד [...]

אופס!

אפריל 12th, 2017|0 Comments

הי, השיתוף הזה הוא *אופס, כי אני לא יודעת מה אכתוב. בדרך כלל אני משתפת בתהליך לאחר מעשה, אחרי שכבר פתרתי את העניין, והיום אני בתוך זה עדיין וזה אופס גדול בשבילי לשתף בזמן [...]