פוסטים אחרונים

עוצמת הרכות עזרה לי לשחרר חסימה עמוקה מאוד של כעס ומרירות שבערו בי במשך שנים כלפי בתי החורגת. תודה.
מטופלת
הייתי חולה במחלת היאפים ומדוכאת מאוד. אני מרגישה שעוצמת הרכות נתנה לי חיים חדשים. חזרתי לעבודה ופתאום יש לי תקווה!
מטופלת
הרגשתי המון מתח בחודשים האחרונים. עכשיו אני מרגישה שהכול התנקז אל מחוץ לגופי. עוצמת הרכות עזרה לי להרגיש הרבה יותר חזקה.
מטופלת

אודות השיטה

עוצמת הרכות (Holistic Pulsing) היא שיטת טיפול מוכחת הפועלת בארץ ובעולם יותר מ-30 שנה.

בכוחה של השיטה לרפא בעיות בגוף ובנפש ולשפר את איכות החיים. השיטה מסייעת בפשטות להגיע לאיזון פיזי ונפשי. מאפשרת לכל אדם לממש את מלוא פוטנציאל חייו ולאמץ תפיסה חדשה וכוללנית על עצמו ועל סביבתו.

שיטת עוצמת הרכות הוכחה כיעילה בטיפול מגוון בעיות פיזיות ונפשיות כמו ריפוי בעיות כרוניות ואקוטיות, טיפול במצוקות נפשיות, טיפול במחלות, ניקוי הגוף מרעלים ומחומרים ממכרים, טיפול בבעיות שינה, איזון הורמונלי, התמודדות עם קשיי למידה ועוד. יתרה מכך השיטה מהווה ארגז מלא של כלים השלובים ופועלים יחד להשגת התפתחות והעצמה אישית, ולריפוי מערכות יחסים במשפחה ובחברה.

השיטה מבוססת על טכניקה פיזית של נענוע עדין של הגוף הנקרא "הפעמה" (מלשון פעימת הלב). קצב ההפעמה הוא בקצב קבוע של 120 עד 160 פעימות בדקה, המבוסס על קצב פעימות לבו של עובר. הגוף מזהה (זוכר) מיד את המקצבים המוכרים לו ומשיב לעצמו את יכולת הריפוי הטבעית.

הנענוע החוזר יוצר תנאים החיוניים לריפוי: תחושת ביטחון, הגנה וחמימות, רכות והנאה. תחושות אלה, המלוות את הטיפול כולו, מאפשרות ריפוי פנימי עמוק.

מחקרים מדעיים הוכיחו שבנוסף לשיפור הפיזיולוגי בגוף, הנענוע משפיע גם על המוח ומביא את המערכת למצב של איפוס רגעי ול"התארגנות עצמית" (מעין "restart”).

איך זה עובד?

כידוע, מערכות הגוף שלנו מבוססות על נוזלים. הנענוע מזרים את נוזלי הגוף ויוצר תהליך של התנקות, התחדשות והתעוררות. הנענוע המתמשך מניע אל תוך זרם הדם רעלנים שהצטברו בתאים, ובסופו של דבר מוציא אותם מגופנו דרך הכליות (השתן), המעי, הריאות, העור, ואף דרך תאי המוח.

כמו כן הנענוע מאפשר לנוזלי הגוף לחלחל לתוך הרקמות ובכך לחדש ולהגמיש את הגוף – ניתן לראות זאת במצבים פיזיים כמו שימון מפרקים כואבים והגמשתם או במצבים נפשיים כמו זיכרונות שעולים בשעת הטיפול על מנת להביא חיבור וריפוי.

אלפי תהליכים של ריפוי מתחוללים במקביל כאשר הנענוע הפיזי הוא רך ועדין ופועל ישירות על רקמת החיבור ( (tissue cultureשל הגוף אשר משפיעה על כל איבר ואיבר בגוף ועל התפקוד שלהם יחד.

השיטה אינה מבוססת על מגע פיזי בלבד,  אלא מושתתת גם על טכניקה של תקשורת בין אישית ייחודית. השיחה הטיפולית מתקיימת גם לפני ההפעמה וגם תוך כדי פעולת ההפעמה, כל מה שעולה בזמן הנענוע 'מתגייס' לטובת המטופל ומביא לריפוי עמוק.

כיצד מתבצע הטיפול?

הטיפול כולל שלושה חלקים: שיחה טיפולית, הפעמה בשילוב תקשורת טיפולית ייחודית וסגירת טיפול בה מקבל המטופל כלים להמשך תרגול התהליך בבית.

  • השיחה הטיפולית, מתבצעת בטכניקות קשב ייחודיות לשיטה, חלק מהן ניתן למצוא בספר "שיעורים חיים" עמוד 62. מטרתה לחשוף את הסוגיה הנפשית הכרוכה במצב הפיזי/נפשי או במחלה/דחק/טראומה אתה הגיע המטופל לטיפול.
  • ההפעמה הטיפולית, ההפעמה מתבצעת על מיטת טיפול, בלבוש מלא. בחלק זה של הטיפול השיטה נשענת על התובנה שמערכת העצבים שלנו מגיבה בחיוב לפעולות נעימות, הרבה יותר מאשר לכאב. השמחה – שברוב המקרים נוטים לשכוח את חשיבותה בתהליכי הריפוי – מהווה מרכיב מהותי ובולט בשיטת הטיפול של עוצמת הרכות. הקלילות והרכות הן שחודרות פנימה וממיסות חסימות ומשקעים ברבדים עמוקים של הקשר בין גוף לנפש.כאן חייב המטפל המקצועי לחבר בין הסוגיה שהועלתה בשיחה המקדימה ולאפשר לגוף המטופל לדלות מתוכו את התשובות הקשורות לאותה סוגיה. המרכיב של המגע העדין והנענוע חודר ברמה העמוקה ביותר לכל קשר ביוכימי הנמצא בתאי הגוף ומתיר את הקשרים והחסימות הללו ומביא מזור גם לטווח המידי וגם לטווח הארוך.
    למטפל המקצועי ידע רחב המאפשר לזהות נקודות פרימה בגוף נפש ולאפשר למטופל להפתיע את עצמו בתשובות העולות ממקומות שאינו מודע אליהם. כמו גם להנחות את המטופל להגיע לנשמתו בעזרת נשימה, קולות, זיהוי התינוק הפנימי ועוד טכניקות תקשורת מגונות. ההנחה היא כי פתרון הבעיה ע"י תובנות שכליות או רגשיות בלבד הינו חלקי.
  • נתינת כלי לתרגול בסוף הטיפול – כדי לבסס את השינוי שנוצר ולחזק את הריפוי לטווח ארוך על המטפל להציע תרגול שמתאים להבנות שנוצרו הן בתהליך השיחה והן בתהליך על המיטה. המטרה היא לאפשר למטופל לקבל כלים להבראה שלו בכוחות עצמו ללא תלות במטפל.

הנחת העבודה בכל טיפול היא כי למטופל יכולת לעזור ולרפא את עצמו. בתהליך הטיפולי על המטופל לקחת אחריות מלאה על הטיפול שלו. כמו גם להיות מוכן להיעזר במטפל שנותן לו את הכלים ואת התמיכה והעזרה לה הוא זקוק. אחד הדברים אשר מפתיעים לא מעט את המטפלים היא העובדה שלפעמים למרות שהמטופל אינו מוכן לקחת אחריות על דפוסי ההתנהגות שלו נוצר ריפוי. העובדה הזו נשענת על ההפעמה אשר מהווה כלי ריפוי בפני עצמה.

מהי התועלת שבשיטה?

השיטה מיטיבה עם מגוון רחב של בעיות פיזיות ונפשיות ומספקת כלים להתמודדות מולן, כמו גם השיטה יוצרת שיפור במערכות היחסים השונות שיש למטופל בחייו, ולמעשה מאפשרת שינוי כולל בסגנון חייו. עוצמת הרכות שמה דגש על צמיחה אישית ותהליך התפתחות אישי שהוא הרבה מעבר לפיזי ולרפואי, תהליך הנוגע באספקטים הנפשיים הייחודיים למטופל.

לקריאת תוצאות המחקר עם פוגשי סרטן שנעשה ע"י אוניברסיטת בן גוריון, בשיתוף עם קרן יורי שטרן >

לקריאת חוות דעת מקצועיות נוספות >