לימודי תעודה בעוצמת הרכות – הסמכה למטפלים

קבוצות לימוד שנתיות מתקיימות בתל אביב וירושלים
הלימודים יחלו באוקטובר 2023

טלפונים לבירורים והרשמה: 052-8336980

מורים בשבתון בהסתדרות המורים זכאים למימון לימודים של עוצמת הרכות בהתאם לשעות הבחירה שלהם.  קוד מוסד 1127.

למי מיועדים הלימודים?

  • למעוניינים להיות מטפלים מוסמכים בשיטת עוצמת הרכות: holistic-pulsing ולפתח קריירה בתחום, בין אם כקריירה ראשית בין אם כעיסוק נוסף.
  • לאלה שאינם מעוניינים בתעודת מטפל, אך כן מעוניינים להעניק לעצמם ולסביבתם הקרובה (משפחה, מכרים) כלים אפקטיביים לריפוי, מימוש עצמי והרחבת השקפת עולמם.
  • לאנשי מקצוע מתחומים הטיפול השונים דוגמת עובדים סוציאליים, רופאים, אחיות, פסיכולוגים, מרפאים בעיסוק, מורים ומטפלים בשיטות אחרות, אשר רוצים לרכוש מתודה טיפולית נוספת, יישומית ואפקטיבית.


אודות בית הספר

בית הספר להכשרת מטפלים מקצועיים בשיטת עוצמת הרכות (holistic pulsing), בראשותה של מנהלת ביה"ס ענת קסורלה וצוות המורים שלמדו והוכשרו ע"י ד"ר טובי בראונינג מפתחת השיטה, מכשיר מטפלים, מנחי סדנאות ומורים תוך הקניית ידע טיפולי וכלים מעשיים ליישום השיטה. בית הספר אף מסייע בלווי ובפיתוח קריירה בתחום, החל מיצירת קהל ראשוני לקליניקה וכלה בפיתוחה.

הלימודים בבית הספר נערכים במודל ייחודי: המודל הדינאמי-חוויתי. הם כוללים לא רק הכשרה רחבה, מקצועית ומעמיקה בתחומי הפסיכותראפיה הגופנית, אלא גם ליווי אישי המאפשר לתלמיד לחוות בעצמו את התהליך. ליווי זה נעשה באווירה משפחתית ותומכת, ומאפשר לכל תלמיד להתפתח בדרך שלו ובקצב המתאים לו וכך גם לגלות ולממש את הכישורים הייחודיים לו כאדם וכמטפל. השיעורים שמים דגש על אופיו ויכולותיו היחודיים של כל אחד מהתלמידים וכיצד הם יכולים לתרום לתהליך הריפוי. תשומת הלב האישית מאפשרים לתלמיד לפתח התנהלות בריאה ומאוזנת גם בחייו שלו.

תוכנית הלימודים מתייחסת גם לתהליכים בתוך הקבוצה, אשר משמשים לתלמיד הן כמעבדה לחקירה עצמית, והן כמגרש אימונים לקראת הצטרפותו לקהילת המטפלים.

בית הספר שם דגש מיוחד על פעילות בקהילה ומזמין את הקהל הרחב לבוא ולקחת חלק באירועים, וכן יוזם פרויקטים התנדבותיים בקהילה.

ההסמכות הניתנות בבית הספר

הלימודים מאפשרים קבלת התעודות "מטפל מתחיל" (שניתנת לאחר שנתיים מתוך שלושת שנות הלימודים), "מטפל מוסמך" (שניתנת לאחר סיום השנה השלישית והאחרונה) ו"מטפל בכיר" (המאפשר להדריך בעצמו תלמידים). בנוסף, ניתן להמשיך ללימודי מנחה סדנה ומורה לתלמידים בכירים אשר הומלצו לכך ע"י צוות המורים. הלימודים מתקיימים במרכזנו בת"א ובירושלים, ומועברים על ידי מורים שהוכשרו לכך על ידי ד"ר בראונינג.


נושאי לימוד עיקריים:

דרכי הטיפול במחלות וכאב
אנטומיה פיזיולוגיה פתולוגיה
חקר המוח האנושי
מבוא לתזונה/אוסטאופתיה/קרניו-סקראל

מיומנויות הטיפול ההוליסטי
מיומנות הטיפול ההדדי בגישת עוצמת הרכות
קליניקה טיפולית

טכניקת הפעמה ואבחון חסימות
טכניקת תשאול ותקשורת טיפולית
פיתוח מיומנויות הקשב והביטוי
הטכניקה הפיזית והקשרה לנפש האדם
רגשות ככלי עבודה
התינוק הפנימי, הילד וההורה הפנימי
עבודה הוליסטית עם נשימה וקול
עיקרי עוצמת הרכות – אחריות מודעות וקבלה
סוגיות מעשיות בטיפול


שיטת הלימוד: מודל דינאמי-חוויתי

הנחת היסוד של בית הספר היא שמטפל טוב לא יכול להסתפק בלימוד עיוני או בטיפול באחר בלבד. הלימודים העיוניים והמעשיים שהופכים מטפל למטפל טוב כרוכים גם בתהליך אישי עמוק ובהתנסויות חוויתיות..

המודל מתבסס על מספר רכיבי יסוד:

  • ארגז כלים: כבר בשנה הראשונה רוכש התלמיד את ארגז הכלים הבסיסי של המטפל, הכולל מגוון טכניקות מגע ושיחה, ומתחיל להפנימן על ידי התנסות ותרגול. בנוסף, כחלק מהכשרתם המקצועית, מקבלים התלמידים הדרכה וכלים שימושיים להקמה ולתפעול שוטף של קליניקה פרטית.
  • התנסות וצבירת ניסיון: במהלך הלימודים משתתפים התלמידים בפעילויות מעשיות של המרכז, כגון: סדנאות, פעילויות בקהילה, הרצאות ואירועים, אשר יחדיו מהווים מעין "מעבדת התנסות" לגישה הטיפולית של עוצמת הרכות.
  • ליווי אישי: לאורך כל תקופת לימודיו, התלמיד נעזר במטפל בכיר ממנו, שתפקידו לסייע ולתרום ללימודיו. מעבר לכך, כולל המודל הדינאמי גם מנגנון לימוד רב שכבתי, המבוסס על יחסים של תמיכה הדדית וחניכה: כל התלמידים מקבלים הזדמנויות רבות ללמוד מתלמידים מתקדמים מהם מחד, ולפגוש תלמידים צעירים מהם מאידך.

לימודי הכשרת המטפלים כוללים מעצם טיבם וטבעם התפתחות אישית של התלמיד, כך שגם אם אין בכוונתכם להיות מטפלים מקצועיים, עדיין מוצעת ללומד הזדמנות ייחודית לעבור תהליך אישי משמעותי ומעצים.

להרחבה:
"מיהו מטפל טוב?": מאמר של מייסדת השיטה על צרכיו הגלויים והסמויים של המטפל


תכנית ההטבות והמבצעים הכספיים לנרשמים ללימודים

בית ספר "עוצמת הרכות" אינו מסתפק בהכשרת מטפלים, אלא שואף להעניק כלים תכליתיים ומעשיים למטפלים כדי שיוכלו לפתוח קליניקה עצמאית ולהתחיל לטפל באופן מעשי בלקוחותיהם. כך, למשל מוענק ייעוץ עסקי לבוגרי הקורס.

וכן מלגות למצטיינים בלימודים בהתאם לתקנון ביה"ס.


גיל המעבר בראיה הוליסטית

יולי 31st, 2020|0 Comments

ראיון עם אורה אאודה ודורית אברהם המתנות שמביא לנו גיל המעבר ואיך אפשר להשתמש לטובתנו בתסמיני גיל המעבר. שהתקיים בקבוצה: יוצרים איזון ~ מגלים את האיכות הנקבית והזכרית בתוכנו. אם לא עוד לא הצטרפת [...]

דוגמה לטיפול מלא בעוצמת הרכות

יוני 16th, 2020|0 Comments

הזדמנות לצפות בטיפול אותנטי בשיטת עוצמת הרכות. הטיפול נעשה בפני קהל עם תלמידה אקראית. מטופלת אמיצה המבקשת לדעת מי היא באמת, מוכנה לחשוף את רגשותיה. ומגלה כמה הקשבה לרצונותיה ולצרכים שלה עוזרים לה להכיר [...]

איך חיים מתוך חופש? (הרצאה)

יולי 17th, 2019|0 Comments

הרצאה מרתקת על חיים מתוך חופש מוחלט במסגרת מפגשי לימוד פתוחים לקהל בעוצמת הרכות. מנחה: מתן קורן   מגוון פעילויות מוצעות בבית הספר של עוצמת הרכות: סדנאות קיץ (6 שעות) - לפרטים ללחוץ > [...]

מאמרים נוספים: